Вівторок, 11.05.2021, 02:34
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід

          
         Якщо ваша дитина - хуліган

Як учити з дитиною уроки?

Як оцінювати шкільні успіхи своїх дітей

Як виховати щасливу дитину?

Шкільні конфлікти: позиція батьків

Фізичні покарання — не вихід!

Попередження та корекція агресивності в молодшому шкільному віці

Психологічний тренінг

Світ професій

Булінг

Конфлікт із учителем Або низка думок про становлення особистості

 

Про дітей та батьків

Про вплив комп’ютера на дитину

Пам'ятка батькам обдарованих дітей

Ознаки обдарованної дитини

Дит ячі заповіді для мам, т ат, дідусів т а бабусь

10 "золотих правил" виховання щасливих дітей

ВСЕ ПРО БУЛІНГ

 

Погані звички хороших дітей

Легкі вправи для зміцнення уваги

Депресія у дітей

Батьки і діти шляхи взаємодії

 

10 заповідей щодо виховання дітей

 

10 фраз дитині замість

 

Батькам про віртуальну безпеку

 

     Проблема безпеки дітей в мережі Інтернет вже не здається в Україні такою далекою. Ніхто не може заперечити, що на сьогоднішній день вона постала особливо гостро. Відомо, що діти, а особливо підлітки, у період заниженої самооцінки шукають підтримки серед своїх друзів, а не у родинному колі. Старші підлітки, бажаючи незалежності, мають потребу ототожнювати себе з певною групою і схильні порівнювати цінності своєї сім’ї та своїх товаришів. В он-лайні підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями, електронну пошту та грають в ігри. За допомогою пошукових серверів підлітки знаходять інформацію будь-якого змісту та якості в мережі Інтернет. Більшість підлітків реєструються у приватних чатах та спілкуються на будь-які теми, видаючи себе за дорослих. Хлопці в цьому віці надають перевагу всьому, що виходить за межі дозволеного: брутальний гумор, насильство, азартні ігри та ін. Дівчатам, які мають занижену самооцінку, подобається розміщувати провокаційні фото, вони схильні на фривольні розмови, видаючи себе за дорослих жінок, в результаті чого стають жертвами сексуальних домагань.

Пропонуємо декілька рекомендацій, які слід взяти до уваги:

 

Ø розміщуйте комп’ютери з Іпtегпеt-з’єднанням поза межами кімнати вашої дитини;

Ø поговоріть зі своїми дітьми про друзів, із яким вони спілкуються в он-лайні, довідайтесь, як вони проводять дозвілля і чим захоплюються;

Ø цікавтесь, які веб-сайти вони відвідують та з ким розмовляють;

Ø вивчіть програми, які фільтрують отримання інформації з мережі Інтернет, наприклад, «Батьківський контроль в Windows»;

Ø наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм он-лайновим другом без вашого відома;

Ø  навчіть своїх дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонуються власниками сайтів;

Ø  контролюйте інформацію, яку завантажує дитина (фільми, музику, ігри, тощо);

Ø цікавтесь, чи не відвідують діти сайти з агресивним змістом;

Ø навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в он-лайні;

Ø переконайтеся, що діти консультуються з вами щодо будь-яких фінансових операцій, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через Інтернет мережу;

Ø  інформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграх та розвагах;

Ø розмовляйте зі своєю дитиною як з рівним партнером, демонструючи свою турботу про суспільну мораль.

Ø

     Використовуючи ці рекомендації, ви маєте нагоду максимально захистити дитину від негативного впливу всесвітньої мережі Інтернет. Ви повинні навчити свою дитину правильно користуватися цим невичерпним джерелом інформації. Та найголовніше, дитина повинна розуміти, що ви не позбавляєте її вільного доступу до комп’ютера, а, насамперед, оберігаєте. Дитина повинна Вам довіряти.

 

Поради батькам

 

 1. Разом із дітьми розробіть правила користування Інтернетом. Особливо домовтеся з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких вони збираються заходити.
 2. Знайдіть час для відвідування сайтів разом із дітьми та заохочуйте їх ділитися з вами знаннями, отриманими в Інтернеті.
 3. Якщо діти спілкуються в чатах, використовують програми миттєвого обміну повідомленнями, грають або займаються чимось іншим, що вимагає реєстраційного імені, допоможіть дитині його вибрати і переконайтеся, що воно не містить ніякої особистої інформації.
 4. Наполягайте на тому, щоб діти ніколи не видавали своєї адреси, номера телефону або іншої особистої інформації. Наприклад, місце навчання або улюблені місця для прогулянки.
 5. Навчайте дітей не розміщувати свої чи сімейні фотографії.
 6. Поясніть, що давати свої паролі не можна нікому, крім батьків, навіть найближчим друзям.
 7. Поясніть, що не потрібно відповідати на невиховані й грубі листи. Якщо отримали такі листи, то потрібно сповістити про це батьків чи вчителів.
 8. Скажіть дітям, що їм не слід зустрічатися з людьми, яких вони знають тільки з Інтернету. Поясніть, що ці люди можуть виявитися зовсім не тими, за кого себе видають. Якщо ж це необхідно, то спочатку треба спитати дозволу батьків. Зустріч у громадському місці та й у присутності батьків.
 9. Скажіть дітям, що не все, що вони читають або бачать в Інтернеті, – правда. Привчіть їх запитувати вас, якщо вони не впевнені.
 10. Навчіть дітей поважати інших в Інтернеті. Переконайтеся, що вони знають про те, що правила етикету діють скрізь – навіть у віртуальному світі.
 11. Наполягайте, щоб діти не завантажували музику, комп'ютерні ігри та інші програми без вашого дозволу.
 12. Поясніть, наскільки небезпечно для комп’ютера переходити на посилання, адреси яких вам невідомі.
 13. Контролюйте діяльність дітей в Інтернеті за допомогою сучасних програм. Вони допоможуть відфільтрувати шкідливий вміст, з’ясувати, які сайти відвідує дитина і що вона на них робить.
 14.  

      Крім того, існують надзвичайно небезпечні групи у соціальних мережах, які становлять пряму загрозу життю та здоров’ю дітей. Так звані групи, що закодовані під іменами «Небесний кит», «Море китів», «4.20» та інші. Щоб попередити можливі ризики втягнення дитини до сумнівного/небезпечного/  процесу віртуального спілкування та попередження небезпечних наслідків для життя та здоров’я дитини – шановні батьки – приділяйте значну увагу психологічному стану дитини (різка зміна настрою, кола спілкування, різке збільшення кількості часу у соціальних мережах).   А також:

ü систематично перевіряйте шкіру дитини на наявність пошкоджень; в разі виявлення будь-яких пошкоджень – виявіть обставини їх появи; особливу увагу звертайте на пошкодження у вигляді кита;

ü перевіряйте аккаунти дитини у соціальних мережах та групи, до яких вона входить;

ü звертайте увагу на коло спілкування вашої дитини;

ü намагайтеся зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;

ü спілкуйтеся з дитиною дружньо та відносьтесь до дитини з розумінням;

ü контролюйте, які саме фото та відео знаходяться у гаджетах вашої дитини;

ü по можливості встановлюйте «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

ü

     У випадку, якщо батьки виявили, що дитина є членом схожих за змістом груп (багато песимістичних написів, зображень у темних кольорах, написів незрозумілого характеру про сенс життя, про меншовартість життя, психоделічної музики, відео та ін.), соціально-психологічна служба та адміністрація школи, управління освіти та спеціалісти поліції рекомендують:

* терміново звернутися за кваліфікованою допомогою до професійного психолога та не залишати дитину наодинці;

* повідомити про наявність такої групи до підрозділу національної поліції України;

* повідомити до адміністрації соціальної мережі про наявність такої групи для їх подальшого блокування;

*  заблокувати доступ дитини до соціальної мережі.

     Управління поліції наразі докладають багато зусиль, щоб заблокувати подібні спільноти у соціальних мережах. У випадку їх виявлення поліція приймає міри щодо встановлення осіб злочинців, які їх створюють та подальшого блокування таких груп.

     Якщо ви самостійно виявили небезпечні для дитини спільноти у соціальних мережах, просимо повідомляти до відділу кіберполіції: https://www.cybercrime.gov.ua телефон гарячої лінії (044) 374-37-21 (з 8:45 до 19:30 у робочі дні) або звертайтесь до адміністрації соціальної мережі, у якій було виявлено групу.

     Дані рекомендації стосуються не лише дітей підліткового віку, значна кількість дітей віком з 5-6 років має аккаунти у соціальних мережах та має дотримуватись правил безпеки:

· не спілкуйтеся з незнайомими людьми;

· додавайте до списку друзів лише тих, кого знаєте особисто;

· не викладайте фото, призначених лише для близьких людей;

· не повідомляйте свої дані, відключіть служби геолокації у додатках;

· зберігайте приватність у чатах, пам’ятайте, що ваші повідомлення може читати будь-хто;

 

Це і лише це – правила безпеки в мережі Інтернет.

 В Інтернеті дійсно можна зустріти багато суб’єктів з недобрими намірами, але це не є приводом для того, щоб відмовитися від користування цією мережею. Дотримуйтесь цих простих правил, і ви будете впевнені, що жодна людина з нечесними намірами не отримає доступу до вашої персональної інформації.

КОРИСНІ  ВЕБ-РЕСУРСИ

ON-ляндія. Безпечна Веб-країна  http://www.onlandia.org.ua

Портал для дітей, батьків, учителів. Оп-ляндія – це інтерактивний курс з інтернет-безпеки – спільна ініціатива програми Microsoft «Партнерство в навчанні», соціально відповідальних комерційних структур, неурядових організацій, за підтримки громадського-соціальних діячів. Сайт містить матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті.

Безпека в Інтернеті для вчителів http://fizika.net.ua

Безпека в Інтернеті на веб-сайті вчителів фізики. Поведінка у мережі. Неприємності в мережі. Поради щодо планування уроків ’’Безпека в Інтернеті’’. Словник користувача Інтернету. Як правильно писати матеріали для публікації в Інтернеті.

Допомога дітям: безпека мережі Інтернет для дітей та підлітків http://planetofsupport.org Рекомендації експертів батькам, у яких є діти молодшого і середнього шкільного віку і доступ до Інтернету. Практична інформація допоможе попередити загрози і зробити перебування дітей в Інтернеті корисним та безпечним.

Конфіденційність і безпека в Інтернеті: запитання й відповіді http://windows.microsoft.com

Навчання дітей безпеці в Інтернеті. Європейський контекст http://osvita.mediasapiens.kiev.ua

Правила Інтернет-безпеки і Інтернет-етики для дітей і підлітків http://www.chl.kiev.ua

Безпека в Інтернеті учням http://www.scribd.com Мультимедійна презентація.

Безпека в Інтернеті http://www.slideboom.com Мультимедійна презентація.

Онляндія – безпека дітей в Інтернеті http://www.facebook.com

Сторінка Онляндії в соціальній мережі. Доступна, практична інформація з Інтернет-безпеки дозволить навіть початківцям ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту. Інтерактивне

спілкування з експертами у сфері безпеки дітей в Інтернеті.

Страхи

Статеве виховання молодших школярів

Анорексія

Психолого – педагогічний супровід процесу адаптації учнів 5-х класів

Психологічний супровід зовнішнього незалежного оцінювання

Авторитет, педагогічний такт і особистий приклад у сімейному вихованні

Рекомендації батькам щодо взаємодії з дитиною

Чому наші діти нас не чують

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
 • Офіційьний блог
 • uCoz Спільнота
 • FAQ по системі
 • База знань uCoz
 • Copyright MyCorp © 2021Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz